Szefowie rządów śpiewali dla premier Danii

Helle Thorning-Schmidt
Premier Danii Helle Thorning-Schmidt skończyła 46 lat. Fot. eu2012.dk

Dzisiaj szefowa duńskiego rządu Helle Thorning-Schmidt obchodzi 46. urodziny. Ale nawet taka okazja nie zwalnia jej z obowiązku reprezentowania kraju na forum Unii Europejskiej.

Na szczęście unijni partnerzy pani premier nie zapomnieli o jej święcie. Uczcili je gromkim „Happy birthday” i czekoladowym tortem.

- Siedzę na spotkaniu Rady Europejskiej już siódmą godzinę. Przed chwilą głowy państw i szefowie rządów wspólnie wyśpiewali dla mnie życzenia urodzinowe – napisała Helle Thorning-Schmidt na Facebooku.

Praktyczne dyskusje

Premier Danii wyraziła także zadowolenie z przebiegu unijnego szczytu, podkreślając, że rozmowy dotyczyły praktycznego rozwiązania problemów, jak wprowadzenie wspólnego nadzoru nad instytucjami finansowymi w krajach Unii Europejskiej.

Ponadto szefowie europejskich rządów zwrócili się do przewodniczącego Komisji Europejskiej i przewodniczącego Rady Europejskiej o opracowanie rozwiązań, które wzmocniłyby współpracę w ramach unii walutowej.

- Mogliśmy swobodnie porozmawiać o tych sprawach, bo nie znajdujemy się obecnie w sytuacji kryzysowej, jak to miało miejsce podczas poprzednich szczytów UE – powiedziała premier Danii w wywiadzie dla agencji Ritzau.

Komentarze

#1 biopreparaty

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO