Wisła wyeliminowała OB z Ligi Europy

Odense Boldklub
Piłkarze OB przegrali u siebie z Białą Gwiazdą. Fot. ob.dk

Wisła Kraków pokonała na wyjeździe duński OB 2:1 i pozbawiła Duńczyków złudzeń o sukcesie w tej edycji Ligi Europy UEFA. Dzięki bramkom Davida Bitona i Patryka Małeckiego to piłkarze z Krakowa zachowali nadzieję na awans do fazy pucharowej tych rozgrywek.

OB z trzema punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy K i nie ma już szans na wyprzedzenie któregokolwiek z rywali.

Decydująca pierwsza połowa

Pierwszą dogodną sytuację stworzyli piłkarze z Odense. Hans Henrik Andreasen już w drugiej minucie spotkania mógł pokonać bramkarza Białej Gwiazdy.

Jednak 18 minut później to Wisła wyszła na prowadzenie. Po ładnej akcji Garguły gola dla mistrza Polski zdobył Biton. Ten sam zawodnik 8 minut później wyprowadził kontrę, po której drugą bramkę dla Wisły zdobył Małecki.

OB również atakowało, ale nie stwarzało zagrożenia. Dopiero w drugiej połowie zawodnikom z Odense udało się zdobyć gola kontaktowego. Jego autorem był Falk.

Udany rewanż

Po zdobyciu bramki były klub Arka Onyszki uzyskał optyczną przewagę, ale Wisła do końca nie pozwoliła gospodarzom na wyrównanie.

Biała Gwiazda zrewanżowała się Odense za porażkę u siebie i po 5 meczach ma na koncie 6 punktów. W ostatniej kolejce Wisła zagra u siebie z holenderskim Twente. Jeśli wygra, a Duńczycy pokonają na wyjeździe angielski Fulham, to mistrz Polski awansuje do fazy pucharowej Ligi Europy.

OB na sukces w europejskich pucharach musi poczekać przynajmniej do kolejnego sezonu.