Wozniacki wyeliminowana przez Radwańską

Agnieszka Radwańska
Tym razem Agnieszka Radwańska wygrała z Caroline Wozniacki. Fot. Assaf Yekuel

Po odpadnięciu z drużynowej rywalizacji o Puchar Hopmana Caroline Wozniacki odniosła kolejną porażkę w tym miesiącu. W zaciętym pojedynku ćwierćfinałowym australijskiego turnieju WTA Tour tym razem najlepsza tenisistka świata musiała uznać wyższość Agnieszki Radwańskiej. Liderka światowego rankingu WTA przegrała z Polką w trzech setach 3:6, 7:5, 6:2.

Pierwsza partia meczu należała jeszcze do Dunki polskiego pochodzenia, chociaż od początku było jasne, ze jej polska przyjaciółka nie zamierza oddać zwycięstwa bez walki.

Drugiego seta lepiej zaczęła Radwańska, prowadząc już nawet 4:1, ale Wozniacki niespodziewanie odrobiła straty. Reprezentantka Polski zdołała się jednak zmobilizować i po męczącej końcówce rozstrzygnęła tę część meczu na swoją korzyść.

W decydującym secie Radwańska utrzymała przewagę i trwającym 2 godziny i 40 minut mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Był to siódmy pojedynek tych zawodniczek, ale dopiero drugie zwycięstwo krakowianki, która poprzednio okazała się lepsza od Caroline Wozniacki tylko w pierwszym meczu, rozegranym ponad 4 lata temu w Sztokholmie. Kolejne pięć spotkań wygrała córka polskich emigrantów w Danii – Piotra i Anny Woźniackich.