Caroline Wozniacki wciąż bez wielkiego szlema

Caroline Wozniacki
Caroline Wozniacki odpadła z Australian Open. Fot. Facebook

Niepowodzeniem zakończyła się kolejna próba wygrania przez Caroline Wozniacki turnieju wielkoszlemowego. W ćwierćfinale Australian Open Dunka uległa Belgijce Kim Clijsters 6:3, 7:6 i wszystko wskazuje na to, że straci prowadzenie w światowym rankingu tenisistek.

W pierwszym secie Wozniacki była wyraźnie gorsza od swojej rywalki, z którą jeszcze nigdy nie wygrała ważnego meczu. Początek drugiego seta też nie zwiastował niespodzianki. Clijsters przełamała większość serwisów Dunki, osiągając wysokie prowadzenie 5:2.

Jednak Wozniacki wygrała 3 kolejne gemy, doprowadzając do tiebreaka. W końcówce seta znowu przewagę uzyskała Belgijka, która ostatecznie przekreśliła szanse liderki rankingu WTA na awans do półfinału Australian Open.

Spadek z tronu

Porażka duńskiej zawodniczki oznacza, że nie zdobędzie ona cennych punktów, które zapewniłyby jej utrzymanie się na pierwszym miejscu światowego zestawienia. Po meczu Caroline Wozniacki zapewniła jednak, że szybko wróci na szczyt.

„Kim po prostu zagrała zbyt dobrze w ćwierćfinale. To był ciężki mecz i życzę Kim powodzenia w dalszej części turnieju. To był dla mnie dobry Australian Open i już nie mogę się doczekać kolejnych zawodów”, napisała tenisistka na Facebooku.