Wozniacki w ćwierćfinale Australian Open

Caroline Wozniacki
Najlepsza tenisistka świata gra o swojego pierwszego wielkiego szlema. Fot. Christopher Johnson

Zwycięstwem nad Jeleną Jankovic 6:0, 7:5 Caroline Wozniacki zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Australian Open, zbliżając się do pierwszego wielkiego szlema w swojej karierze.

Przeprawa najlepszej tenisistki świata przez czwartą rundę australijskiego turnieju miała zaskakujący przebieg. W pierwszym secie zdecydowanie dominowała Wozniacki, która nie pozwoliła rywalce na wygranie chociażby jednego gema.

Początek drugiego seta również należał do Dunki polskiego pochodzenia, która szybko osiągnęła prowadzenie 4:1. Wówczas inicjatywę przejęła reprezentantka Serbii, doprowadzając do remisu 5:5. W końcówce seta Wozniacki zdołała się zmobilizować, rozstrzygając spotkanie na swoją korzyść.

W ćwierćfinale Dunka spotka się z Kim Clijsters, która w czwartej rundzie turnieju pokonała Chinkę Li Na.