Duńczycy nie chcą więcej wolnego

Zadowoleni pracownicy
Większość Duńczyków nie narzeka na swój czas pracy.
2012-10-06 14:29
Radek Krajewicz

Ponad 80% osób zatrudnionych w Danii nie chce skracać czasu, jaki obecnie poświęcają swojej pracy. Tylko co dziesiąty pracownik w tym kraju chciałby pracować krócej. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Duński Urząd Statystyczny.

Liczba osób zadowolonych z czasu pracy w ciągu ostatnich 5 lat wzrosła o 10%, czyli o ponad 150 tysięcy. Zdaniem ekspertów, taki stan rzeczy wynika w znacznym stopniu z kryzysu gospodarczego, którego skutki w tym okresie odczuła większość duńskich firm.

Mniej pracy – więcej zadowolonych

Kryzys gospodarczy znacząco ograniczył produkcję w duńskich przedsiębiorstwach, a tym samym obniżył presję spoczywającą na ich pracownikach.

- W okresie wysokiej koniunktury, jaka miała miejsce jeszcze w 2008 roku, rosną również oczekiwania wobec pracowników. Oznacza to, że ludzie odczuwają w pracy większą presję, a konkretnie – więcej osób musi pracować po godzinach – twierdzi Jørgen Stamus z czasopisma związkowego Fagbladet 3F na łamach portalu avisen.dk.

Liczba Duńczyków zadowolonych z czasu pracy była najwyższa w 2010 roku. Można więc wysnuć wniosek, że kryzys w Danii powoli dobiega końca.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO