Duński punk-rock zdobywa międzynarodowe uznanie

Duński zespół Iceage
Czy chłopakom z Iceage uda się zawojować świat? Fot. Facebook
2011-12-10 16:05
Marek Bączkowski

W ciągu zaledwie 3 lat wspólnego grania czterem młodym punkom z Kopenhagi udało się zdobyć uznanie w Danii i za granicą. Tworzona przez nich grupa Iceage zaskarbiła sobie przychylność krytyków muzycznych i wielbicieli punk-rocka na całym świecie ciekawymi tekstami, wpadającymi w ucho melodiami i nieprzeciętną osobowością swojego lidera.

W opublikowanym niedawno przez brytyjską stację radiowo-telewizyjną BBC rankingu najlepszych albumów muzycznych 2011, płyta „New Brigade” duńskiego zespołu znalazła się na 10. miejscu, wyprzedzając wydawnictwa takich gwiazd, jak Björk, EMA czy Kate Bush.

Pobłogosławieni

Krytycy z BBC pochwalili zwłaszcza utwór „You’re Blessed” i stwierdzili, że album Iceage może się równać z jakimkolwiek punk-rockowym wydawnictwem bieżącego roku.

Wcześniej młodych muzyków z Danii docenił także portal muzyczny stereogum.com, zaliczając ich album do 4 najlepszych na świecie w 2011 roku. Z kolei duński magazyn Soundvenue okrzyknął płytę „New Brigade” najważniejszym albumem od czasu „Supertanker” zespołu Kliché.

Elias jest cool

Punków z Kopenhagi zauważył również magazyn NME, zaliczając lidera Iceage Eliasa Rønnenfelt do grona 50 najciekawszych osobowości muzycznych tego roku.

Grupa Iceage powstała w 2008 roku. Do wielkiego świata muzyki przebijała się występami w duńskich pubach, bibliotekach i domach kultury. Teraz przyszedł czas na międzynarodową karierę.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO