Duńskie line-up marzeń na Roskilde Festival 2012

Duński raper Kidd
Z duńskich wykonawców najwięcej głosów otrzymał KIDD. Fot. KIDD

Oficjalna strona festiwalu Roskilde zorganizowała jakiś czas temu plebiscyt. Zalogowani użytkownicy mogli zgłaszać pięć propozycji zespołów i wykonawców, których chcieliby zobaczyć w przyszłym roku podczas święta muzyki w Roskilde. Wyniki tej ankiety nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Witryna WiMP postanowiła wzorem organizatorów zapytać swoich użytkowników o ich typy na Roskilde 2012. Rozmiary odzewu przekroczyły najśmielsze oczekiwania twórców WiMP. Otrzymali oni ponad 100 zgłoszeń z propozycjami!

Jakie gwiazdy cieszą się największą popularnością wśród Duńczyków? Kogo chcieliby zobaczyć w swoim kraju?

Dania zafascynowana rapem

Najwięcej głosów w rankingu WiMP zdobył... Eminem. Raper zdobył ponad 13 tysięcy głosów. Wynik, a nawet samo pojawienie się Slim Shady’ego w zestawieniu może dziwić, bo ostatnio słuch o nim nieco zaginął. Przepaść między nim, a drugimi na liście muzykami z Red Hot Chilli Peppers jest całkiem spora.

Jak w konfrontacji z zagranicznymi mega-grupami i gwiazdami wypadli duńscy wykonawcy. Okazuje się, że nie najgorzej. Szczególnym zaskoczeniem jest obecność w czołówce listy młodego rapera o pseudonimie KIDD. Twórcy ankiety z portalu WiMP nie mogą wyjść z podziwu, że udało mu się przeskoczyć takie gwiazdy jak Foo Fighters czy Daft Punk.

Coś jest na rzeczy. Eminem, KIDD, a na drugim miejscu rankingu WiMP – duńska rapgrupa – Malk De Koijn. Klimaty hip-hopowe najwyraźniej bardzo przypadły do gustu Duńczykom.

Postawili na sprawdzonych

Internauci, którzy wysyłali informację o swoim wymarzonym line-up’ie festiwalu Roskilde 2012, postawili na duńskich muzyków, którzy wypracowali już sobie pozycję na rynku.

Fenomenem pozostaje KIDD. Jednak reszta grup, które znajdują się w czołówce zestawienia, nie jest niespodzianką. Carpark North i Turboweekend, to zespoły nominowane do nagrody Danish Music Awards 2011 dla Najlepszego Koncertu. Sprawdzone marki, które prezentują się zawsze dobrze na żywo. D-A-D, to klasyka rock’a.

W rankingu pojawia się też Dizzy Mizz Lizzy. Kapela co prawda zakończyła działalność, ale fani prawdopodobnie liczą na reaktywację taką, jaka miała miejsce w 2010. Wtedy to Dizzy Mizz Lizzy reaktywowało się na kilka koncertów, w tym na występ właśnie na festiwalu Roskilde.

Ankieta WiMP, to oczywiście tylko badanie, którego wyniki nie są w żaden sposób wiążące dla organizatorów Roskilde 2012. Jednak tak wielki odzew wśród internautów może sugerować, że jednak po cichu wierzą oni, że głosy coś znaczą...

Szczegółowe zestawienie wyników ankiety można znaleźć na blogu portalu WiMP.

Roskilde Festival, to jedno z największych i najbardziej prestiżowych letnich wydarzeń muzycznych w Europie. Co roku gromadzi miłośników dobrych dźwięków nie tylko z Danii. Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach 5-8 lipca 2012 roku (rozgrzewka: 1-4 lipca). Na oficjalnej stronie festiwalu zegar odlicza dni do rozpoczęcia sprzedaży biletów.

Oficjalny line-up pozostaje jeszcze tajemnicą.

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO