Duńskie ubezpieczenie przed bezrobociem

Zwolnienie z pracy
Dla przezornych mieszkańców Danii zwolnienie z pracy to żadna tragedia.
2012-12-09 13:23
Radek Krajewicz

Bezrobocie lub też jego perspektywa wciąż spędza sen z powiek wielu mieszkańcom Danii, ale tylko tym mało przezornym. Na wypadek utraty pracy można się bowiem ubezpieczyć, a ubezpieczenie daje gwarancję dostatniego życia również tym, którzy nagle utracili większą część stałych dochodów.

Według danych organizacji branżowej Forsikring og Pension, w okresie wysokiego wzrostu gospodarczego w Danii mało kto zaprzątał sobie głowę ubezpieczeniem przed bezrobociem. Jednak po 2008 roku liczba ubezpieczonych z tego tytułu wzrosła o ponad 20%.

Opłaca się

Ubezpieczenie na wypadek bezrobocia można dostać już za 120 koron miesięcznie. Przy zarobkach rzędu kilkunastu tysięcy koron to nieznaczny wydatek, ale w przypadku utraty pracy taka inwestycja może okazać się zbawienna.

Telewizja DR przedstawiła sytuację bezrobotnej Pii Hilskov. Przeczuwając zbliżające się zwolnienie kobieta zawarła z firmą ubezpieczeniową umowę, która w związku z utratą pracy zagwarantowała jej pokrycie kosztów ubezpieczenia samochodu i zakupu paliwa. Niestety, zwolnienie w końcu stało się faktem, ale teraz pani Hilskov może jeździć na rozmowy kwalifikacyjne samochodem, nie musząc wybierać między zakupem benzyny a np. dobrego jedzenia.

Tak więc, jeśli pracujecie lub zamierzacie podjąć pracę w Danii, to pamiętajcie, że perspektywa ewentualnego bezrobocia wcale nie musi być taka stresująca. Wystarczy się ubezpieczyć!

Komentarze

#1 sukienki duże rozmiary

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO