Spadki cen na duńskim rynku nieruchomości

Willa w Klampenborg
Duńskie wille od dłuższego czasu tracą na wartości. Fot. Juri T.

Duński Urząd Statystyczny opublikował właśnie najnowsze dane dotyczące rynku nieruchomości. Mimo kryzysu ekonomicznego, nikt nie spodziewał się aż takiego spadku cen.

Od marca bieżącego roku obserwujemy stały spadek wartości nieruchomości. Dziennik Jyllands-Posten, cytując za Danmarks Statistik podaje, że w ciągu zaledwie trzech miesięcy w okresie od marca do maja 2012 zanotowano spadek wartości domów jednorodzinnych o 6,9%, mieszkań własnościowych o 4,1%, a domków letniskowych o 7,1%.

Dom za 1800 koron

Główny ekonomista BRFkredit Ulrikke Ekelund podkreśla, że ceny nieruchomości od dawna nie były tak niskie. Według niej, dom w Danii kosztuje w tej chwili średnio 1,7 miliona koron. Po doliczeniu kosztów kredytu i pod odliczeniu podatku można spłacać dom ratami wielkości 1800 koron miesięcznie. Jest to rekordowo niska cena.

W ostatnim miesiącu ceny domów i mieszkań stopniowo zaczynają się stabilizować, a ciągły spadek notują jedynie ceny domków letniskowych, także radzimy nie zastanawiać, tylko inwestować w Danii, póki tanio.

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO