Tysiące wolnych etatów w Danii

Bruuns Galleri w Aarhus
Duńskie galerie handlowe oferują wiele wolnych stanowisk pracy. Fot. Nils Jepsen
2012-09-11 13:16
Anna Subel

Chociaż w Danii w ostatnim czasie dużo mówi się o bezrobociu, które faktycznie wzrosło podczas kryzysu gospodarczego, to duńskie firmy wciąż mają do obsadzenia prawie 20 tysięcy etatów.

Prawie 2/3 z nich przypada na Region Stołeczny i Środkową Jutlandię, czyli tam, gdzie z Polski najszybciej można dotrzeć promem lub samolotem. Z kolei najmniej wolnych miejsc pracy jest w północnej części kraju.

Małe i średnie firmy

Z analizy opracowanej przez Duński Urząd Statystyczny wynika, że najwięcej stanowisk pracy w Danii oferują obecnie małe i średnie firmy. Gorzej sytuacja przedstawia się w dużych przedsiębiorstwach.

- W firmach zatrudniających mniej niż 10 osób przybyło w ostatnim czasie 43% wolnych etatów, natomiast liczba miejsc pracy zmniejszyła się o 13% w przedsiębiorstwach, które zatrudniają ponad 100 pracowników – czytamy w raporcie Duńskiego Urzędu Statystycznego.

Handel, transport i budownictwo

Największe szanse na znalezienie pracy w Danii mają kierowcy, sprzedawcy i budowlańcy. Ale na duńskim rynku pracy nie brakuje też ofert dla informatyków, lekarzy, tłumaczy oraz dla pracowników niewykwalifikowanych.

Aktualne oferty pracy w Danii znajdziecie na stronach podanych tutaj.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO