Oferty pracy w Danii

Praca w Danii
Polscy budowlańcy są bardzo cenionymi pracownikami w Danii. Fot. Paul Keheler

Portal workindenmark.dk

Portal informujący obcokrajowców o zasadach, warunkach i możliwościach podejmowania zatrudnienia w Danii. Zawiera też bogatą ofertę wolnych stanowisk pracy: workindenmark.dk

Agencje pracy - Jobnet

Duńskie agencje pracy bezpłatnie pośredniczą w znalezieniu wszystkich rodzajów pracy. Oferty pracy dostępne są na stronie internetowej agencji www.jobnet.dk.

Jobnet umożliwia wyszukiwanie ofert pracy w zależności od położenia geograficznego lub rodzaju pracy. Niektóre oferty redagowane są w języku angielskim lub niemiecki, jednak większość po duńsku.

W banku życiorysów na stronie Jobnet.dk. zamieścić można swoje dane osobowe. Życiorys powinien zawierać informacje o doświadczeniu zawodowym kandydata, wykształceniu i oczekiwaniach w stosunku do pracy. Do życiorysu powinien być załączony list motywacyjny, dający ogólny obraz kandydata i jego kwalifikacji. Dobrze jest regularnie sprawdzać życiorys, by się przekonać, czy jest jakiś odzew od pracodawców.

W agencjach pracy Jobnet można uzyskać pomoc w zamieszczeniu życiorysu w banku CV. Pracownicy agencji doradzają również, jak znaleźć pracę w Danii.

Internet

Wiele ofert pracy zostaje zamieszczonych w internetowych bankach ofert. Na stronie www.job-guide.dk znajdują się linki do baz danych z ofertami pracy, banków CV, biur pośrednictwa pracy oraz dużych przedsiębiorstw.

Eures

Eures to skrót od ”The European Employment Services" (Europejskie Służby Zatrudnienia). Eures posiada europejską bazę danych z ofertami pracy z całej Europy: Europejski Portal Mobilności Zawodowej. W portalu Eures jest też bank CV, w którym można zamieścić swój życiorys.

Doradcy Eures w Polsce pomagają uzyskać informacje i porady dotyczące szukania pracy za granicą. Dane kontaktowe polskich doradców znajdują się tutaj.

Portal pracy sezonowej

Eures Dania posiada własną stronę internetową poświęconą pracy w sadownictwie, leśnictwie oraz ogrodnictwie z bankiem CV - www.seasonalwork.dk.

Strona opracowana jest w języku angielskim.

Gazety

Większość duńskich gazet posiada sekcję ofert pracy w wydaniach środowych i niedzielnych, a największe dzienniki wychodzące w Danii, to:
Jyllandsposten
Politiken
Berlingske Tidende
Arhus Stiftstidende

Dzienniki te posiadają wspólną bazę danych z ofertami pracy: jobzonen.dk

Oferty pracy znajdują się też w gazetach regionalnych i lokalnych, jak również w gazetach bezpłatnych, szczególnie w określone dni tygodnia.

Biura pośrednictwa pracy

Wykaz biur zajmujących się pośrednictwem pracy w Danii znajduje się na stronie www.job-guide.dk

Komentarze

#1 etykiety void

#2 serwis przydomowych

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO