Podróż do Danii

Rejsy na Bornholm
Z duńskich wysp najbliżej Polski leży Bornholm. Fot. infodania.eu

Samolot

Turyści podróżujący do Danii najczęściej wybierają jednak samolot. Większość międzynarodowych połączeń lotniczych do i z Danii obsługiwana jest przez największy port lotniczy w Skandynawii - Kastrup, usytuowany na obrzeżach Kopenhagi. Polskie Linie Lotnicze LOT oraz skandynawskie linie SAS oferują codzienne połączenia bezpośrednie pomiędzy Kopenhagą a Warszawą, Poznaniem, Gdańskiem i Krakowem. Loty trwają od 1 do 1,5 godziny.

Samolotem z Polski można się również dostać do dwóch miast na Jutlandii. Eurolot lata bezpośrednio z Gdańska do Aarhus, a Ryanair oferuje bezpośrednie połączenie z Krakowa do Billund.

Prom

Promem z Polski można dopłynąć bezpośrednio na wyspę Bornholm. W sezonie letnim do Nexø dotrzeć można z Kołobrzegu statkiem Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej, a z Darłowa - promem Żeglugi Gdańskiej.

Drogą morsko-lądową do Danii dojechać można przez Szwecję, wykorzystując w tym celu połączenia promowe Polferries lub Stena Line między Świnoujściem a Ystad albo linię Stena Line z Gdyni do Karlskrony, a następnie płatny most łączący Malmoe i Kopenhagę przez cieśninę Sund.

Z terytorium Niemiec do Danii można się dostać promami Scandlines, które pływają na trasach Rostock – Gedser i Puttgarten – Rødby. Przeprawa pierwszą trasą zajmuje 2 godziny, zaś rejs z Puttgarten do Rødby trwa ok. 45 minut.

Pociąg

Połączenie pociągiem z Danią zapewniają Polskie Koleje Państwowe z dworca Warszawa Centralna przez Berlin i Hamburg do Kopenhagi.

Autokar

Połączenia autobusowe z Kopenhagą i 23 innymi miastami duńskimi realizowane są przez firmy Eurolines Polska i Eco-Bus.

Mosty

Między wyspami a Półwyspem Jutlandzkim można się przemieszczać płatnymi promami lub mostami, z których większość jest bezpłatna. Płatny jest przejazd z Zelandii na Fionię przez most nad cieśniną Wielki Bełt.

Komentarze

#1 etykiety kurierskie

#2 oczyszczalnia biologiczna

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO