Duński film bliżej Oscara

Anders Walter
Anders Walter znany jest jako twórca popularnych komiksów. Fot. Danske Tegneserieskabere
2012-12-01 17:54
Anna Subel

Duński film krótkometrażowy „9 metrów” ma coraz większe szanse na zdobycie Oscara. Film Andersa Waltera pokonał już 114 konkurentów i zakwalifikował się do grona 11 produkcji krótkometrażowych, z których 5 otrzyma nominacje do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej na świecie.

- Z wielką radością i dumą przyjęliśmy informację, że kolejny film wyprodukowany w wytwórni M&M Productions weźmie udział w ostatnich etapach rywalizacji o Oscara – powiedział producent filmu Tivi Magnusson w komentarzu dla telewizji DR.

Kreatywny artysta

34-letni Anders Walter jest absolwentem nowojorskiej Szkoły Sztuk Wizualnych. Dotychczas znany był głównie jako autor plakatów, ilustracji książkowych oraz komiksu pt. „Solas”.

Artystycznie uzdolniony jest również jego brat bliźniak Rasmus – wokalista i gitarzysta duńskiego zespołu rockowego Grand Avenue.

Duńskie sukcesy

Filmy krótkometrażowe z Danii już nie raz zdobywały uznanie oscarowego jury. Najbardziej pożądane wśród filmowców statuetki w tej kategorii otrzymały już trzy dzieła duńskich reżyserów: „Valgaften” (1998), „Der er en yndig mand” (2000) oraz „De nye lejere” (2009). Wszystkie te filmy zostały zrealizowane przez szwedzką wytwórnię M&M Productions.

Komentarze

#1 lakierowanie

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO