Duński film bliżej Oscara

Anders Walter
Anders Walter znany jest jako twórca popularnych komiksów. Fot. Danske Tegneserieskabere

Duński film krótkometrażowy „9 metrów” ma coraz większe szanse na zdobycie Oscara. Film Andersa Waltera pokonał już 114 konkurentów i zakwalifikował się do grona 11 produkcji krótkometrażowych, z których 5 otrzyma nominacje do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej na świecie.

- Z wielką radością i dumą przyjęliśmy informację, że kolejny film wyprodukowany w wytwórni M&M Productions weźmie udział w ostatnich etapach rywalizacji o Oscara – powiedział producent filmu Tivi Magnusson w komentarzu dla telewizji DR.

Kreatywny artysta

34-letni Anders Walter jest absolwentem nowojorskiej Szkoły Sztuk Wizualnych. Dotychczas znany był głównie jako autor plakatów, ilustracji książkowych oraz komiksu pt. „Solas”.

Artystycznie uzdolniony jest również jego brat bliźniak Rasmus – wokalista i gitarzysta duńskiego zespołu rockowego Grand Avenue.

Duńskie sukcesy

Filmy krótkometrażowe z Danii już nie raz zdobywały uznanie oscarowego jury. Najbardziej pożądane wśród filmowców statuetki w tej kategorii otrzymały już trzy dzieła duńskich reżyserów: „Valgaften” (1998), „Der er en yndig mand” (2000) oraz „De nye lejere” (2009). Wszystkie te filmy zostały zrealizowane przez szwedzką wytwórnię M&M Productions.

Komentarze

#1 lakierowanie

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO