Fałszywe bilety na Roskilde Festival w sprzedaży

Roskilde Festival
Można już kupić bilety na kolejną edycję Festiwalu w Roskilde. Fot. Andreas Houmann
2011-12-02 14:23
Marek Bączkowski

Wczoraj rozpoczęła się sprzedaż biletów na Roskilde Festival 2012. Oficjalnym dystrybutorem wejściówek na największą imprezę muzyczną w Skandynawii jest serwis internetowy billetlugen.dk. Jeśli zdecydujesz się kupić bilet od innego pośrednika, to ryzykujesz, że zapłacisz nawet dwukrotnie więcej. Możliwe też, że zakupiona wejściówka okaże się nic nie warta.

Koniki w akcji

Po wpisaniu hasła Roskilde Festival w internetowej wyszukiwarce pojawiają się różne strony, które oferują bilety na duńską imprezę. Jedną z nich jest portal viagogo.dk, który rozprowadza bilety na festiwal w cenie 4 tysięcy koron. Tymczasem oficjalna cena biletu na Roskilde Festival 2012 wynosi 1999,- koron.

Za viagogo.dk i innymi portalami, jak euroteam.info, kryją się zagraniczni dystrybutorzy biletów. Kupując bilet na portalu, który nie jest oficjalnym partnerem festiwalu w najlepszym wypadku przepłacisz, a w najgorszym możesz stracić pieniądze i zostać bez ważnego biletu.

To często stosowana praktyka przez firmy, które zarabiają ogromne pieniądze na sprzedaży wejściówek na cieszące się szerokim zainteresowaniem imprezy sportowe i kulturalne, mimo, że bilety często są dostępne w oficjalnej sprzedaży za cenę o wiele niższą.

„Bardzo nam przykro, że nasi goście ryzykują zarówno utratę pieniędzy, jak i możliwości udziału w festiwalu, ponieważ korzystają z nieoficjalnych źródeł dystrybucji biletów. Nasi adwokaci już pracują nad ukaraniem oszustów”, powiedział rzecznik Roskilde Festival Esben Danielsen w wywiadzie dla telewizji DR.

Eminem i Kidd

Warto więc, aby wszyscy, którzy chcą osobiście przeżyć szaleństwo Festiwalu Roskilde skorzystali z pośrednictwa oficjalnego partnera imprezy - billetlugen.dk.

A przyszłoroczna edycja festiwalu zapowiada się bardzo ciekawie. Witryna WiMP postanowiła niedawno zapytać swoich użytkowników, jakich artystów chcieliby zobaczyć w Roskilde w 2012 roku. Najwięcej głosów otrzymał amerykański gwiazdor rap Eminem. Kolejne miejsca zajęli wykonawcy z Danii – Kidd i Malk De Koijn. Jest duża szansa, że to właśnie ich zobaczymy w Roskilde.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO