Obniżka cen biletów w Danii

Duński autobus miejski
W przyszłym roku podróże po Danii będą tańsze. Fot. Heb

Rzadko spotykany prezent świąteczny dostali od rządu mieszkańcy Danii. 20 stycznia przyszłego roku ceny przejazdów publicznymi środkami transportu w tym kraju spadną o 20%. Taką informację podało dzisiaj duńskie Ministerstwo Transportu.

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że udało nam się zawrzeć z przewoźnikami umowy o obniżeniu cen biletów. Łącznie przeznaczymy ok. 500 milionów koron na obniżenie kosztów korzystania ze środków transportu publicznego w całym kraju – napisał minister Henrik Dam Kristensen w oświadczeniu prasowym.

Taniej poza godzinami szczytu

Obniżka dotyczyć ma wszystkich przejazdów pociągami i autobusami w dni powszednie w godzinach od 11.00 do 13.00 i od 18.00 do 7.00 oraz przez całą dobę w weekendy.

W praktyce oznacza to, że np. jeden przejazd metrem przez 2 strefy w Kopenhadze będzie posiadaczy biletu na 10 przejazdów (klippekort) kosztować nie 15 koron, a 12 koron, a w Odense za przejazd autobusem miejskim na podobnej trasie zapłacą 10,80 koron zamiast 13,50 koron.

Ponadto w przyszłym roku mieszkańcy Danii będą mogli bezpłatnie otrzymać kartę, upoważniającą do zniżki na przejazdy na wybranych trasach. Obecnie cena za taką kartę wynosi 50 koron.

Komentarze

#1 producent etykiet

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO