Seksowny Viggo Mortensen

Viggo Mortensen
Viggo Mortensen wciąż dobrze się trzyma. Fot. Nicolas Genin
2012-05-30 13:15
Anna Subel

Amerykanie tak bardzo lubują się w różnego rodzaju rankingach, że ciągle wymyślają nowe zestawienia. Jednym z bardziej popularnych jest lista najbardziej seksownych osób na świecie. Ale, żeby celebryci w średnim wieku nie czuli się dotknięci porażką z młodszymi o kilkadziesiąt lat kolegami, również w tej konkurencji pomysłowi Amerykanie wprowadzili podział na kategorie wiekowe.

Niedawno waszyngtońska organizacja AARP, która swoje działania kieruje do osób po 50-ce, opublikowała ranking 21 najbardziej seksownych mężczyzn na świecie, którzy ukończyli 50 lat. Na liście, obok takich przystojniaków, jak George Clooney, Antonio Banderas, czy Denzel Washington znalazł się także artysta duńskiego pochodzenia Viggo Mortensen.

Aktor, malarz, poeta

Viggo Mortensen urodził się 54 lata temu w Nowym Jorku. Jego ojciec, który nosi takie samo imię i nazwisko, jest Duńczykiem, a matka pochodzi z Norwegii. Aktor płynnie posługuje się językiem duńskim, który podszlifował, kiedy po studiach na jakiś czas zamieszkał i pracował w Kopenhadze.

Karierę filmową Mortensen rozpoczął w 1985 roku rolą farmera ze wspólnoty amiszów w „Świadku” Petera Weira. Jednak największą popularność przyniosła mu niezapomniana kreacja Aragorna we „Władcy pierścieni”. Ostatnio możemy go oglądać u boku Keiry Knightley w filmie „Niebezpieczna metoda”.

Poza aktorstwem, Viggo Mortensen zajmuje się też innymi dziedzinami sztuki. Jest uznanym fotografem, pisze wiersze i maluje obrazy.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO