Duńczyk najlepszym trenerem świata

Ulrik Wilbek
Ulrik Wilbek cieszy się z kolejnego już sukcesu w swojej karierze trenerskiej. Fot. DHF

Chociaż reprezentacja Danii w piłce ręcznej nie odniosła sukcesu na Igrzyskach Olimpijskich, to duńscy zawodnicy i trenerzy cieszą się ostatnio ogromnym uznaniem. W przeprowadzonym w tym miesiącu głosowaniu internautów i ekspertów, szkoleniowiec męskiej drużyny narodowej Ulrik Wilbek został uznany za najlepszego trenera na świecie. Duńczyk dostał aż 34% wszystkich głosów.

To pierwsze tak znaczące wyróżnienie dla Wilbeka, który od 20 lat regularnie przywozi medale z najważniejszych turniejów piłki ręcznej. Jego największym sukcesem jest olimpijskie złoto, zdobyte z żeńską reprezentacją Danii w 1996 roku na igrzyskach w Atlancie. Ostatnie trofeum duński trener wywalczył w styczniu tego roku na mistrzostwach Europy w Serbii z męską drużyną narodową.

Duńska myśl szkoleniowa

Ulrik Wilbek nie jest jedynym Duńczykiem, który został doceniony przez kolegów po fachu i kibiców szczypiorniaka. Drugie miejsce w kategorii trenerów drużyn żeńskich zajął Morten Soubak, który prowadzi reprezentację Brazylii.

W marcu tego roku Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej uznała Mikkela Hansena - filar męskiej reprezentacji Danii - za najlepszego szczypiornistę świata.

Komentarze

#1 lakiery bezbarwne

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO