Płatny zabójca z Danii komercyjnym hitem

Duńska gra Hitman
Duńska gra Hitman ukazała się już w piątej edycji. Fot. IO Interactive

Duńskiego Hitmana uwielbiają fani gier komputerowych w 120 krajach. Łysy zabójca w czarnym garniturze, stworzony przed kopenhaską firmę IO Interactive, podbija świat szybciej niż baśnie Hansa Christiana Andersena.

Na rynku właśnie ukazała się piąta część serii gier z Hitmanem w roli głównej. Wszystko wskazuje na to, że jej twórcy odniosą większy sukces komercyjny niż wielu duńskich muzyków, filmowców i architektów razem wziętych.

Podbój świata

Pierwsza gra Hitman powstała w 2000 roku. Okazała się tak popularna, że już 2 lata później duńska firma stworzyła jej drugą część.

- To był fantastyczny czas. Z małej firmy przekształciliśmy się w nieźle prosperujące przedsiębiorstwo. Na początku grę tworzyło 20 osób. Dzisiaj jest nas 10 razy więcej i pracujemy już nie tylko nad Hitmanem – opowiada dyrektor firmy IO Interactive Niels Jørgensen na łamach portalu epn.dk.

Hitman cieszy się taką popularnością, że już w 2007 roku gra doczekała się ekranizacji. Wywołała też szybki rozwój branży producentów gier komputerowych w Danii, którzy z powodzeniem radzą sobie na światowych rynkach.

Komentarze

#1 hurtownia odzieży dla

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO